Jusein Bolt u novoj "Gloriji": Munja više neće sijati

Autor:

02.09.2017 17:22

Iako ima skoliozu, jamajkanski sportista je kao od šale obarao rekorde, zaradio više od 100 miliona dolara i sjajno se zabavljao, a sad kad se u 32. godini povukao s atletskih staza, planira brak i porodicu

Jusein Bolt je hteo da se od svojih obožavalaca i od trkačke staze oprosti u velikom stilu, onako kako mu je tekla i cela neverovatna karijera, u kojoj je osvojio sve što se osvojiti može - 11 zlatnih od ukupno 14 medalja sa svetskih prvenstava i osam zlatnih olimpijskih odličja, poslednja tri u trostrukom slavlju u tri discipline, prošle godine, na Olimpijadi u Riju. Štafeta na upravo održanom Svetskom prvenstvu u Londonu izgledala je kao savršena prilika za još jedno prvo mesto.

Ali sudbina je htela drugačije. Umesto da se ovenča pobedom, Bolt je svoju poslednju trku završio pre nego što je zapravo i počela, padom zbog povrede do koje je, po svoj prilici, došlo zbog grča u nozi izazvanog nepotrebnim istezanjem.

Ostatak teksta pročitajte u novom broju magazina “Gloria” koji je u prodaji od 28. avgusta!