Osveta za poraz na Rolan Garosu: Novak trujumfovao nad Čekinatom u Šangaju

Autor:

11.10.2018 11:07

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Šangaju, pošto je sa 2:0 u setovima (6:4, 6:0) savladao Italijana Marka Čekinata.

Novak Đoković o najtežim trenucima u karijeri: Mutilo mi se pred očima, bio sam slab, nisam video teren…

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели N. Djokovic Kazakhstan FanPage (@nolefam_kz) дана 10. Окт 2018. у 10:14 PDT

Meč je trajao 70 minuta, a otpor italijanskog tenisera Đoković je slomio osvajanjem veoma neizvesnog i tvrdog prvog seta.

Taj deo igre trajao je 45 minuta i pružio je publici odličan tenis i veliku borbu. Iako je prethodno propustio nekoliko prilika, Novak u sedmom gemu pravi odlučujući brejk i kasnije osvaja set sa 6:4.

Marjan Vajda: Novaka ne spominju tako često kao Federera i Nadala jer dolazi iz male zemlje

Објава коју дели Rolex Shanghai Masters (@rolexshmasters) дана 11. Окт 2018. у 1:26 PDT

Drugi set bio je rutnisko odrađivanje posla i privođenje meča kraju željenim ishodom - 2:0 posle ubedljivih 6:0 u drugom setu.

Novak Đoković: Produktivni razgovori sa mladim Noletom

Ovim trjumfom Novak se revanširao Čekinatu za poraz na Rolan Garosu ranije ove godine.