Srpski teniseri na Vimldonu: Nole "počistio" Kolšrajbera, Janko prošao u drugo kolo

Autor:

01.07.2019 19:40

Počeo je najprestižniji teniski turnir u Vimbldonu, a već prvog dana petoro srpskih tenisera takmiči se za pehar.

Svetski broj jedan i naš najbolji teniser svih vremena Novak Đoković rutinski je završio prvi meč sa Filipom Kolšrajberom. Đoković je savladao Nemca u tri seta (6:3, 7:5, 6:3), posle dva sata i dva minuta igre. Novakov naredni rival biće Amerikanac Denis Kudla.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели _fan_de_djokovic _ (@_fan_de_tennis_) дана 1. Јул 2019. у 9:53 PDT

Janko Tipsarević dosta se pomučio u meču protiv Japanca Jošihita Nišioke. Meč je trajao tri sata u 51 minut, a Janko je trijumfovao u petom setu. Tipsarevićev naredni protivnik je Kevin Anderson.

Објава коју дели Tennis Serbia (@tennis.serbia) дана 1. Јул 2019. у 8:58 PDT

Srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je učešće na Vimbldonu već u prvom kolu, nakon poraza od Čehinje Karoline Muhove sa 2:0 u setovima.

Објава коју дели Aleksandra Krunic (@alexkrunic) дана 29. Јун 2019. у 7:39 PDT

Nažalost i Dušan Lajović završio je učešće na Vimbldonu, nako što je izgubio sa 1:3 u setovima protiv Poljaka Huberta Hurkača.

Објава коју дели Dusan Lajovic (@dutzee) дана 2. Јун 2019. у 6:47 PDT

Meč između  Miomira Kecmanovića i Roberta Karbaljesa Baene je tek počeo, a da li čće Srbin odneti pobedu nad Špancem, ostaje da se vidi.